Dzięki specjalnej uchwale Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego podjętej w 2019 roku marzec to Miesiąc Zdrowia Jamy Ustnej.

Przypomnijmy, że wybór Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, jest nieprzypadkowy, gdyż właśnie w marcu obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej (World Oral Health Day). Ustanowiła go w 2008 roku Światowa Federacja Dentystyczna FDI. Polskie Towarzystwo Stomatologiczne aktywnie włącza się w ten projekt, przede wszystkim realizując kampanię “Polska mówi #aaa“.

Dzięki uchwale PTS, celebracja najważniejszego ze świąt dla świata stomatologii, będzie mogła trwać dłużej. Wierzymy, że marzec, jako Miesiąc Zdrowia Jamy Ustnej, szybko trafi do świadomości społeczeństwa, lekarzy dentystów oraz lekarzy innych specjalności, a także polityków – napisano w uchwale.

Tegoroczne, krajowe obchody Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej 2021 (20 marca) oraz kampania „Polska mówi #aaa” odbędą się pod hasłem „Zdrowie zaczyna się w jamie ustnej”. Motyw przewodni wydarzenia jest kontynuacją wysiłków podejmowanych w ostatnich latach przez PTS. Jest także zbieżny z komunikacją Światowej Federacji Dentystycznej FDI.

Głównymi aktywnościami w tej edycji będą bezpłatne instruktarze i przeglądy stomatologiczne zorganizowane przez Partnerów kampanii ale nie zabraknie również akcji edukacyjnych, konkursów, webinarów, gdzie nasi eksperci będą dzielić się wiedzą z zakresu prawidłowej higieny jamy ustnej. Sekcja Profilaktyki i Promocji Zdrowia PTS jak co roku przygotowała ciekawy materiał edukacyjny, który będziemy publikować w postaci filmików edukacyjnych na oficjalnym profilu kampanii, który znajdziecie tutaj.

Na www.polskamowiaaa.pl już można zgłaszać projekty w ramach tegorocznych obchodów ŚDZJU.

Głównym Partnerem akcji w 2022 roku jest marka Oral-B. Obchody wspierają także: Philips Sonicare, Orbit, GSK, Listerine, MyEcoBrush, Meridol, enel-med stomatologia, Orbit, myecobrush.pl, Listerine. O nagłośnienie akcji zadbają wspólnie: Medonet, infoDENT24.pl, Gazeta Lekarska, Dentalmaster.pl, Dental Tribune Polska, Dental Tube, Magazyn Stomatologiczny oraz inni.

Wszystkim partnerom dziękujemy za ponowne włączenie się do akcji i wspólne świętowanie.

Źródło: www.pts.net.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij