Aby ochronić zęby przed rozwojem groźnych chorób, takich jak próchnica czy zapalenie przyzębia, musimy zadbać o higienę jamy ustnej – zarówno o powierzchnię zębów, dostępną dla zwykłej szczotki, jak i tę dla niej niedostępną.

Aby ochronić zęby przed rozwojem groźnych chorób, takich jak próchnica czy zapalenie przyzębia, musimy zadbać o higienę jamy ustnej – zarówno o powierzchnię zębów, dostępną dla zwykłej szczotki, jak i tę niedostępną, znajdującą się w przestrzeniach międzyzębowych.

Kiedy po nią sięgnąć?

Szczotkę międzyzębową zalecamy głównie pacjentom z wadami zgryzu, w trakcie leczenia ortodontycznego aparatem stałym, z zanikami brodawek międzyzębowych, w przypadku braków zębowych, pacjentom z otwartymi przestrzeniami międzyzębowymi oraz tym użytkującym prace protetyczne (mosty) lub prace na implantach. W powyższych przypadkach nitka nie do końca spełni swoją funkcję, a dodatkowo pacjent będzie miał trudności z jej używaniem. Dlatego alternatywą będzie dobranie dla takiego pacjenta indywidualnej szczotki międzyzębowej (1).

Całość artykułu przeczytaj tutaj.

Autor: hig. stom. Paulina Mintzberg-Wachowicz

Czasopismo zamówisz na www.dlaspecjalistow.pl.

fot. archiwum autora

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij