Muzeum stomatologii, które zostało założone przez lek. stom. Piotra Kuźnika, zaprasza wszystkie osoby związane ze światem stomatologii do udziału w konkursie literackim.

Tytuł konkursu to: „Moje wspomnienia z pracy w służbie zdrowia”, konkurs już został objęty patronatem Naczelnej Izby Lekarskiej. Co należy zrobić aby wziąć udział w konkursie? Wystarczy opisać w formie krótkiego opowiadania jedno wybrane wspomnienie związane z pracą zawodową w służbie zdrowia. Praca nie powinna przekraczać 3 stron A4. W konkursie mogą brać udział wszyscy pracownicy oraz byli pracownicy służby zdrowia.
Pełen regulamin konkursu dostępny jest TU.

Zachęcamy także do zapoznania się z eksponatami, które są udostępnione w Muzeum stomatologii. Jak możemy przeczytać na stronie:

Muzeum Stomatologii to podróż w czasie, która pokazuje jak wyglądały gabinety stomatologiczne i higiena jamy ustnej przed laty. Czy wiecie Państwo kto jest patronem stomatologii? Jak wyglądały instrumenty medyczne w okresie rzymskim? Co było pierwszym materiałem do wypełnień w zębach? Czy narzędzia dentystyczne z okresu międzywojennego znacznie różniły się od współczesnych? I wreszczcie w jakich smakach były proszki do zębów w latach 20-tych ubiegłego wieku? Odpowiedzi na te oraz więcej pytań odnajdą Państwo na naszych wystawach, stronie internetowej oraz fanpagu na Facebooku.

Muzeum Stomatologii zorganizowało liczne wystawy pod nazwą „Urok starego gabinetu dentystycznego” m.in. na Zamku w Baranowie Sandomierskim, Na zamku w Łańcucie, w Pałacu Oborskich w Mielcu , w Ratuszu w Częstochowie, w Muzeum Regionalnym  w Leżajsku, w  Spichlerzu w Gorzowie Wlkp oraz w muzeum w Strzyżowie. W czasie wystaw poświęconych stomatologii prezentujemy eksponaty od Starożytnego Rzymu do okresu PRL. Przedstawiamy historię znanych marek takich jak Colgate, Listerine, Corega, Lacalut.

Organizujemy również cykl wystaw poświęcony historii farmacji pod nazwą „Urok starej apteki” . W zbiorach naszych znajduje się kilka tysięcy eksponatów od XVIII w. do czasów PRL. Wystawę prezentowaliśmy m.in w Baranowie, Mielcu. Nasze eksponaty uczestniczyły w licznych programach telewizyjnych  w TVP Historia, TVP 3 Katowice, TVP Orion i wielu innych.

Mamy też bardzo interesujące zbiory poświęcone historii medycyny. Kilkaset starych urządzeń prezentowaliśmy na  Zamku w Baranowie.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij