O ile protokół higienizacyjny dla pacjenta dorosłego jest w miarę ugruntowany, o tyle zabieg profesjonalnego oczyszczania dla młodszych pacjentów wciąż wzbudza w środowisku duże emocje.

W sytuacji, kiedy na fotelu stomatologicznym znajduje się pełnoletni pacjent, wykonujemy zabieg w protokole Guided Biofilm Therapy (GBT) lub pracujemy, opierając się na tzw. „starej szkole”, wykonując: skaling, piaskowanie, polerowanie, zabezpieczenie powierzchni zębów, instruktaż jest zazwyczaj umiejscawiany przed skalingiem.

W ramach protokołu GBT realizujemy osiem kroków, tj.: płukanie jamy ustnej, jej ocena, wybarwianie, motywacja (instruktaż), AIR-FLOW® MAX piasek 14 mikronów/classic 40 μm, PERIOFLOW® praca w kieszonkach od 4 do 9 mm piaskiem 14 mikronów, usuwanie zmineralizowanych złogów w większości przypadków praca końcówką PS, kontrola wykonanej pracy i zabezpieczenie powierzchni zębów odpowiednim preparatem, rozplanowanie kolejnych wizyt.

Całość artykułu przeczytaj tutaj.

Autor: hig. stom. Katarzyna Ostrowska

Czasopismo zamówisz na www.dlaspecjalistow.pl.

fot. archiwum autora

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij