Metoda infiltracji płynną żywicą stosowana jest głównie do leczenia powierzchni zdemineralizowanych szkliwa oraz zębiny do 1/3 jej grubości.

Polega ona na wypełnieniu płynną żywicą mikroporów szkliwa, które powstały w wyniku utraty minerałów. Celem tego zabiegu jest uszczelnienie zniszczonej powierzchni światłoutwardzalną, płynną żywicą. Do wypełnienia pustych przestrzeni w strukturze szkliwa i 1/3 grubości zębiny dochodzi dzięki działaniu sił kapilarnych. Żywica, która wypełnia te przestrzenie, nie tylko stabilizuje infiltrowaną strukturę, ale, co równie ważne, stanowi barierę izolującą od oddziaływania bakterii kariogennych oraz niesprzyjającego środowiska (spadek pH), co zapobiega utracie minerałów. Producent preparatu Icon DMG dedykuje go do mikroinwazyjnego leczenia wczesnego stadium próchnicy (maksymalna głębokość ubytku D1*) w obszarze proksymalnym oraz ograniczonych szkliwem w obszarze przedsionkowym. (...)

Cały artykuł przeczytaj tutaj.

Autorzy: hig. stom. Katarzyna Ostrowska

Artykuł przeczytasz bezpłatnie dzięki opcji artykułu otwartego, czasopismo zamów na stronie dlaspecjalistow.pl.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij