W nowoczesnych gabinetach indywidualna sytuacja kliniczna pacjenta wyznacza kierunki działania na wszystkich płaszczyznach – od potrzeby leczenia, po szeroko rozumianą profilaktykę.

Każdy z pacjentów jest inny i wymaga indywidualnego podejścia, dlatego już podczas pierwszego kontaktu należy umiejętnie reagować na sygnalizowane przez niego problemy i dostosować do jego konkretnych potrzeb kompleksowy instruktaż, traktowany jako element prewencji powikłań.

Istotne jest jak najszybsze zaznajomienie pacjenta z tematyką higieniczną, która znacząco odbiega od standardowej pielęgnacji. A najlepszym i najprostszym sposobem jest sugestywne zobrazowanie pacjentowi konsekwencji skutków ubocznych zaniedbań higienicznych podczas oceny stanu jamy ustnej pacjenta. Jest to dla nas idealna okazja, aby omówić i wytłumaczyć etiologię próchnicy i chorób przyzębia (...).

Cały artykuł przeczytaj tutaj.

Autor: st. dypl. hig. stom. Agnieszka Nowak

Artykuł przeczytasz bezpłatnie dzięki opcji artykułu otwartego, czasopismo zamów na stronie dlaspecjalistow.pl.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij