Matki mają wpływ na stan uzębienia swoich dzieci już w trakcie trwania ciąży. Niestety często o tym nie wiedzą, dlatego bardzo ważne jest uświadamianie im przez higienistki, jakie kroki powinny podjąć, aby uchronić swoje potomstwo przed próchnicą.

 

Higienistka stomatologiczna jest częścią zespołu stomatologicznego. Pracuje na zlecenie i pod nadzorem lekarza dentysty, wykonując zabiegi o charakterze higienicznym i profilaktyczno-leczniczym. Głównym jej zadaniem jest organizowanie i prowadzenie wychowania zdrowotnego w różnych środowiskach.

Autor: Ewa Kozłowska, Elżbieta Więsław

Cały artykuł przeczytaj tutaj.

Artykuł przeczytasz bezpłatnie dzięki opcji artykułu otwartego, czasopismo zamów na stronie dlaspecjalistow.pl.

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij