Głównym zadaniem szczoteczki do zębów jest usuwanie płytki bakteryjnej z powierzchni zębów i dziąseł. Bywają sytuacje, gdy tradycyjne szczotkowanie nie wystarczy.

Wady zgryzu bądź budowa anatomiczna warunkują obszary trudne do oczyszczania. Stanowią one powierzchnie retencji płytki bakteryjnej, która będzie doprowadzała do stanu zapalnego dziąsła brzeżnego. Podczas badania wstępnego higienistka z łatwością może zlokalizować miejsca wysokiego ryzyka i przy znajomości wachlarza dostępnych na rynku szczoteczek specjalistycznych dobrać odpowiednią dla pacjenta.

Autorką artykułu jest dypl. hig. stom. Natalia Szeląg

Pełny artykuł dostępny tutaj.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij