Jako podstawa osiągnięcia powodzenia w leczeniu protetycznym.

Podstawą osiągnięcia powodzenia w leczeniu protetycznym jest bezwzględne przestrzeganie przez pacjenta zasad higieny jamy ustnej, jak również higieny ruchomych uzupełnień protetycznych, zwłaszcza tych osiadających, o rozbudowanych płytach.

Proteza zębowa, która jest ciałem obcym w jamie ustnej, stwarza nienaturalne warunki i staje się przyczyną zachwiania równowagi wśród drobnoustrojów tam bytujących. Ruchome uzupełnienia protetyczne, szczególnie te, które mają rozbudowane płyty akrylowe, znacznie ograniczają dostęp tlenu do tkanek znajdujących się pod nimi. Niejednokrotnie może to prowadzić do zaburzeń w metabolizmie błony śluzowej i powstawania zmian zapalnych utrudniających użytkowanie protez.

Autor: mgr lic. tech. dent. asyst. stom. Agnieszka Czarnota-Nastały

Artykuł przeczytaj tutaj.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij