Trzecia edycja Konferencji Polskiego Stowarzyszenia Higieny Stomatologicznej pod hasłem „Spotkanie Jurajskie” odbyła się 18 kwietnia w Hotelu Orle Gniazdo w Hucisku.

Tematem wiodącym konferencji była profilaktyka higieny jamy ustnej. W trakcie wykładów zaprezentowało się kilku sprawdzonych specjalistów z dziedziny higienizacji, m.in. hig. stom. Michał Kluczkowski z prelekcją dotyczącą higienizacji pacjenta implantologicznego, mgr Marek Czubara z firmy Ecolab, który mówił o bezpieczeństwie personelu i pacjenta w gabinecie stomatologicznym w ujęciu kompleksowym, oraz magister dietetyki, hig. stom. Martyna Chadzińska-Czaja przedstawiająca zależności między dietą a stanem zdrowia jamy ustnej.

Podczas konferencji pojawiły się także tematy dotyczące lakowania zębów oraz profilaktyki fluorkowej u dzieci. Po zakończeniu wykładów organizatorzy ogłosili konkurs na Higienistkę Roku 2015 oraz wręczyli dyplom laureatce tytułu z poprzedniego roku, Beacie Dwojak. Konferencję zwieńczyła uroczysta kolacja okraszona atrakcjami.

Wśród organizatorów imprezy znaleźli się: firma Kol-Dental, Ecolab, Arkona, Oral-B i Colgate. Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczestniczek, które chętnie brały udział w prelekcjach. „Asysta Dentystyczna” była wyłącznym patronem tego wydarzenia, a stoisko naszego czasopisma chętnie odwiedzały asystentki i higienistki stomatologiczne.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij