Językowe aparaty stałe, zwane również lingwalnymi lub niewidocznymi, stanowią alternatywę dla tradycyjnych aparatów stałych.

Zwykle decydują się na nie pacjenci, którzy przywiązują dużą wagę do wyglądu zewnętrznego lub gdy charakter ich pracy wyklucza założenie tradycyjnego aparatu stałego.

Aparat językowy gwarantuje prowadzenie leczenia ortodontycznego w dyskretny sposób. Technika leczenia aparatem lingwalnym polega na przyklejeniu zamków ortodontycznych na wewnętrznej powierzchni zębów. Technika ta jest mniej bolesna dla pacjenta, gdyż stosowane łuki są cieńsze i ich działanie jest słabsze. Również leczenie przebiega szybciej niż przy tradycyjnych aparatach stałych, przez co nie przeciążają systemu nerwowo-więzadłowego.

Autor: dypl. hig. stom. Natalia Szeląg

Artykuł przeczytaj tutaj

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij