Piaskowanie zębów to zabieg profilaktyczno-leczniczy, który sprawia, że zęby stają się bielsze i bardziej lśniące. Rodzaj piasku i metodę można dopasować do każdego pacjenta.

Osad nazębny gromadzi się na powierzchni szkliwa jako następstwo zalegania barwników z pożywienia (tj. herbata, wino, soki, owoce). Duże przebarwienia powoduje również nikotyna, wnikając w mikroszczeliny na powierzchni szkliwa oraz w bruzdy zęba.

Piaskowanie jest zabiegiem profilaktycznym mającym na celu usunięcie z powierzchni zębów osadów, przebarwień, a także płytki bakteryjnej. W konsekwencji zęby sprawiają wrażenie bielszych i bardziej lśniących. Należy jednak pamiętać, aby przed usunięciem osadów wykonać skaling nad- i poddziąsłowy

Autor: dypl. hig. stom. Sylwia Jaworska

Przeczytaj artykuł tutaj

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij