Klub Higienistek obchodzi rocznicę swojej działalności. Z tej okazji publikujemy list przewodniczącej Stowarzyszenia Wioletty Witek.

Niezmiernie miło jest mi poinformować, że Klub Higienistek obchodzi pierwszą rocznicę działalności. Sama nie mogę uwierzyć, że w ciągu roku udało się tak wiele  zrobić w temacie profilaktyki stomatologicznej w Polsce. Ponad 800 klubowiczów zrzeszonych pod logiem Klubu Higienistek pokazało, jak potrzebne było powstanie niezależnego stowarzyszenia. I Zjazd Klubu Higienistek odbył się we wrześniu 2018 podczas pierwszej edycji Warsaw Dental Medica Show. Z niecierpliwością czekam na spotkanie z Klubowiczami 7 września 2019 roku w ramach kolejnej edycji Targów w Nadarzynie. Przed nami kolejne spotkania regionalne już we wrześniu w wielu miastach w Polsce. Przypominam, że tradycyjnie w kwietniu i wrześniu nasze bezpłatne spotkania odbywają się w wielu lokalizacjach w Polsce. W 2018 roku odbyło się 26 spotkań regionalnych, w których udział wzięło 372 uczestników. Aby myśleć globalnie, a działać lokalnie Klub Higienistek prawie w każdym województwie ma pomocną dłoń, tzn. Ambasadorkę lub Ambasadorka Klubu Higienistek. To osoby, które swoim zaangażowaniem oraz chęcią wspierania koleżanek i kolegów po fachu zarażają innych pasją do naszego pięknego, lecz wymagającego zawodu. W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim Ambasadorkom i Ambasadorowi za wsparcie dla naszej wspólnej działalności. Obecnie rolę Ambasadora pełni osiemnaście osób w Polsce. A poza granicami naszego kraju mamy Ambasadorkę w Niemczech, Francji oraz dwie Ambasadorki w Stanach Zjednoczonych. Klub Higienistek to także grono ekspertów,  specjalistów, którzy chcą dzielić się swoją wiedzą oraz Rada Naukowa składająca się z wybitnych lekarzy dentystów, wspieranych  nasz zawód, widząc w nim potencjał polskiej profilaktyki stomatologicznej. Szczególne podziękowania składam na ręce dr n. med. Anety Olszewskiej oraz dr n. med. Pauliny Radomej za wsparcie merytoryczne przy działaniach z Kołem Naukowym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego. Tym samym nasze hasło jest dzięki Wam aktualne: RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ. Warto wspomnieć, że także wiele Klubowiczek włączyło się w działanie Klubu Higienistek. Do tej pory przeprowadziłyście 46 akcji profilaktycznych, na których ponad pół miliona pacjentów usłyszało o roli higienistki dentystycznej oraz uzyskało porady z zakresu profilaktyki stomatologicznej. Nasze Klubowiczki szerzą wiedzę na temat profilaktyki stomatologicznej w mediach społecznościowych, a także radiu i telewizji oraz prasie skierowanej do pacjentów gabinetów stomatologicznych. Innowacyjnym projektem Klubu Higienistek było stworzenie I Panelu Ekspertów „Interdyscyplinarne podejście do pacjenta. Zdrowie Ogólne, a jama ustna”.  Moderatorem całego przedsięwzięcia była lic. hig. dent. Katarzyna Mizerka, która nadzorowała pracę ekspertów z dziedziny profilaktyki stomatologicznej, stomatologii zachowawczej, techniki dentystycznej, dietetyki, biologii i promocji zdrowia.

Pamiętam, jak ciężko jest na początku przygody z zawodem higienistki stomatologicznej. Dlatego szczególnie istotna jest dla mnie współpraca ze szkołami policealnymi, a także z jedynym w Polsce Kołem Naukowym Higienistek Dentystycznych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Uważam, że każdy z nas powinien mieć możliwość czerpania z bardziej doświadczonych higienistek.  Stając się w tak krótkim czasie największym stowarzyszeniem w Polsce postawiłam na merytoryczne wsparcie wiodących stowarzyszeń działających już od wielu lat. I tak powstał pomysł zawiązania Unii Stowarzyszeń Polskich Higienistek, w skład który wchodzi Polskie Stowarzyszenie Higienistek Dentystycznych, Polskie Stowarzyszenie Higieny Stomatologicznej oraz Klub Higienistek. Serdecznie dziękuję dr n. med. lek. stom.  Joannie Sitko-Gap oraz dr n. o zdr. Danucie Kaczmarskiej za dyskusje na wysokim poziomie merytorycznym, które zawsze miały na celu dobro wszystkich higienistek stomatologicznych i dentystycznych pracujących w Polsce oraz poza granicami kraju.

Jeśli jeszcze nie jesteś Klubowiczką, to serdecznie zapraszam do naszej klubowej społeczności. Więcej o nas i naszych działaniach na www.klubhigienistek.pl . Razem możemy więcej.

Wasza Wiolka Witek – przewodnicząca Stowarzyszenia Klub Higienistek

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij