Przyszłorocznym obchodom Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej towarzyszyć będzie druga edycja kampanii „Polska mówi #aaa!”. Tym razem PTS chce przekonać Polaków do ograniczenia spożycia cukru.

Prof. Marzena Dominiak, prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego mówi, że prace nad kampanią już w zasadzie się rozpoczęły – trwają wewnętrzne konsultacje i analizy, do których następnie zostaną sformułowane postulaty. Wg danych przekazanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i Światową Federację Dentystyczną (FDI) aż trzykrotnie wzrosło spożycie cukru w ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat. Wiąże się to m.in. z rozwojem takich chorób, jak próchnica.

Pierwsza edycja kampanii odbyła się w ubiegłym roku i miała na celu szerzenie informacji dotyczących zdrowia jamy ustnej. W 2019 roku kampania również będzie towarzyszyć obchodom Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej (World Oral Health Day), który wypada 20 marca.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij