Za nami finał IV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Higieny Stomatologicznej. Do wydarzenia przystąpiła rekordowa ilość uczestników – 797! Do finału zakwalifikowało się 24 osób. Laureatki były dwie. Jak to możliwe?

Po raz pierwszy olimpiada kierowana była do dwóch grup równolegle – higienistek uczących się oraz higienistek pracującyc. I w każdej zwyciężyła jedna osoba.

IV edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Higieny Stomatologicznej została rozstrzygnięta. Wielki finał wydarzenia zorganizowano w trakcie II Kongresu Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej. Iława na 3 dni zapełniła się higienistami stomatologicznymi z całej Polski.

Finał olimpiady miał charakter 2-stopniowy. Pierwszym był egzamin teoretyczny do którego przystąpiły 24 osoby i który wyłonił 12 osób, które przystąpiły do egzaminu praktycznego. Należało wykazać się wiedzą teoretyczną oraz praktyczną na trzech różnych stacjach.

„W tym roku zadania były trudniejsze, jednak wszystkie finalistki sobie z nimi świetnie poradziły. To był naprawdę bardzo wysoki poziom olimpiady i gdyby podium można było rozszerzyć to na miejscu z jedynką wszystkie panie mogłyby się znaleźć“ - powiedział w trakcie ogłaszania wyników  dr n. med. Tomasz Maria Kercz, członek Komitetu Naukowego Olimpiady.

Zwyciężczynią olimpiady w kategorii higienistek uczących się została Joanna Zielińska z Warszawy. Natomiast w kategorii osób pracujących olimpiadę wygrała Aleksandra Antochowska.

„Poznałam bardzo dużo inspirujących osób i dostałam jeszcze większą motywację do rozwoju i pogłębiania wiedzy“ - powiedziała w trakcie ogłaszania wyników Joanna Zielińska.

„Na pewno warto brać udział“ - uzupełniła pani Aleksandra Antochowska.

Jak potwierdzają same uczestniczki finału, olimpiada to unikalna możliwość pogłębienia wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu stomatologii. Dla osób kształcących się także szansa na lepsze przygotowanie się do państwowego egzaminu zawodowego. Dla już pracujących szansa na pogłębienie wiedzy i spotkania z koleżankami i ekspertami ze swojego środowiska.

„To jest wydarzenie na skalę europejską. Kiedy rozmawiam z moimi kolegami z innych krajów to oni tego wydarzenia bardzo nam zazdroszczą i rozważają uruchomienie podobnego programu także w swoich krajach” - powiedział dr n. med. Maciej Nowak, zastępca przewodniczącego Komitetu Naukowego Olimpiady.

Nad przebiegiem całości olimpiady czuwały dwa komitety – naukowy oraz organizacyjny.

We wrześniu br. ruszy kolejna, V już edycja olimpiady.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij