Prof. Marzena Dominiak zwróciła się z „apelem o podjęcie wysiłków ustanawiających zdrowie jamy ustnej jako priorytet dla projektujących system opieki zdrowotnej” do premiera Mateusza Morawieckiego.

W ten sposób zakończyła się miesięczna kampania „Polska mówi #aaa” zainicjowana w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej. Prof. Marzena Dominiak zwróciła uwagę, że "Według danych Światowej Federacji Dentystycznej (FDI), choroby jamy ustnej dotykają 3.9 miliarda ludzi na świecie, a nieleczona próchnica występuje u prawie połowy populacji (44 proc). W Polsce jest jeszcze gorzej - próchnicę ma 99,9 proc. osób w wieku 35-44 lat i 95 proc. nastolatków". Wobec takich danych nie można przejść obojętnie. Niestety mimo tak przerażających danych profilaktyka zdrowia jamy ustnej nadal nie jest traktowana przez rząd priorytetowo, czego skutki mogą odbić się na ogólnym zdrowiu Polaków.

Prezydent PTS zaznaczyła również, że Towarzystwo jest gotowe podjąć współpracę z rządem w tym zakresie.

Cały apel można przeczytać tutaj.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij