To jedna z niewielu obecnie dostępnych publikacji na rynku o charakterze poradnika, a nie podręcznika. Sprawdź co w niej znajdziesz! -->

→ Jak na błonę śluzową jamy ustnej wpływają choroby ogólnoustrojowe?
→ Jak sklasyfikować ciążowe zapalenie dziąseł?
→ Jak właściwie dobrać instrumentarium diagnostyczne i terapeutyczne w schorzeniach periodontologicznych?
→ Jak właściwie wykorzystać możliwości terapii fotodynamicznej?
→ Jak właściwie diagnozować zmiany rakowe w jamie ustnej?

Szukasz odpowiedzi na powyższe pytania? Sięgnij po książkę "Periodontologia. Teksty wybrane" pod redakcją Beaty Wieruckiej-Młynarczyk! Znajdziesz ją tutaj!

"Periodontologia. Teksty wybrane" to jedna z niewielu obecnie dostępnych publikacji na rynku o charakterze poradnika, a nie podręcznika. Na prawie 470 stronach zostały omówione najważniejsze zagadnienia z zakresu etiopatopgenezy, epidemiologii, profilaktyki i klasyfikacji chorób przyzębia, ich diagnostyki oraz metod leczenia: chirurgicznego i minimalnie inwazyjnego. Dodatkowo publikację wzbogaca część przygotowana specjalnie dla higienistek stomatologicznych. W 9 rozdziałach zostały przedstawione artykuły prezentujące dany temat od strony klinicznej wraz z omówieniem użytych sprzętów i materiałów.  W publikacji znajduje się aż 71 specjalistycznych artykułów!

"Periodontologia. Teksty wybrane" to kompendium wiedzy z zakresu periodontologii!

  • Praktyczny charakter - poznasz różne metody leczenia opisane krok po kroku.
  • Zapoznasz się z licznymi studiami przypadków, które możesz spotkać w praktyce dentystycznej.
  • Sprawdzone źródło wiedzy - publikacja zawiera liczne tabele, zdjęcia oraz schematy, a artykuły poparte są obszerną literaturą, w tym badaniami naukowymi.
  • Publikacja ma interdyscyplinarny charakter - poznasz powiązania leczenia periodontologicznego z innymi dziedzinami medycyny: onkologią, pediatrią, kardiologią, czy chirurgią, dzięki czemu dowiesz się, jak załagodzić objawy, zanim pacjent dotrze do specjalisty np. onkologa.
  • Książka będzie wsparciem w codziennej pracy nie tylko periodontologów, ale także lekarzy stomatologii ogólnej, personelu pomocniczego i studentów.

"Periodontologia. Teksty wybrane"  zawiera wybrane artykuły specjalistów w swojej dziedzinie, wśród autorów, m.in.: prof. Marzena Dominiak, dr hab. Anna Janas, prof. Marta Tanasiewicz, prof. Mansur Rahnama, dr Rafał Wiench, dr Jacek Matys.

SPIS TREŚCI
1. Etiopatogeneza
2. Profilaktyka
3. Choroby przyzębia
4. Diagnostyka
5. Leczenie niechirurgiczne
6. Laseroterapia
7. Leczenie chirurgiczne
8. Choroby błony śluzowej
9. Co powinna wiedzieć higienistka stomatologiczna?

Słowo od redaktora naukowego wydania:

Szanowni Państwo,
"Periodontologia. Teksty wybrane" to kompendium wiedzy z zakresu periodontologii. W 9. rodziałach została zebrana wiedza z zakresu etiopatopgenezy, epidemiologii, profilaktyki i klasyfikacji chorób przyzębia, ich diagnostyki, metod leczenia: chirurgicznego i minimalnie inwazyjnego. Dodatkowo publikację wzbogaca część przygotowana specjalnie dla higienistek stomatologicznych. Na książkę składają się artykuły opublikowane w przeciągu ostatnich czterech lat na łamach czasopism o tematyce stomatologicznej wydawanej przez Elamed. Media Group. Publikacja, jako jedna z niewielu dostepnych na rynku, ma chcarakter poradnikowy, a nie podręcznikowy. Obok szzegółowo opisanych przypadków kliniczych popartych bogatą dokumentacją zdjęciową odnajdą Państwo również informacje na temat dostepnych na rynku sprzętów i materiałów.

Życzę owocnej lektury
dr n. med. Beata Wierucka-Młynarczyk
(Śląski Uniwersytet Medyczny)

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij