Jeszcze tylko do 15 marca br. można przystąpić do I etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Higienistek Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej. To już IV edycja wydarzenia.

Po raz pierwszy olimpiada kierowana jest do dwóch grup równolegle – higienistek uczących się oraz higienistek pracujących. Zainteresowanie wydarzeniem jest ogromne.  Już 650 higienistek dokonało rejestracji. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.olimpiadahigienistek.pl

Ogólnopolska olimpiada dla higienistek na dobre wpisuję się w kalendarz wydarzeń skierowanych do środowiska polskich higienistek. Przybywa uczestników oraz sympatyków tego programu. Zarówno uczestnicy poprzednich edycji, jak i organizatorzy wydarzenia, podkreślają, że jest to unikalna szansa na pogłębienie specjalistycznej wiedzy, możliwość spotkania wybitnych ekspertów środowiska stomatologicznego oraz wygrania atrakcyjnych nagród.

Po raz pierwszy w historii olimpiady Komitet Naukowy oraz Komitet Organizacyjny podjęli decyzję o rozszerzeniu zakresu olimpiady. Równolegle realizowana jest bowiem olimpiada dla uczących się higienistek oraz dla higienistek dyplomowanych i aktywnych zawodowo.

Kolejną nowością tegorocznej edycji jest bogatsza oferta merytoryczna. Obok udostępnionej bibliografii oraz materiałów edukacyjnych, organizatorzy przygotowali cykl 7 szkoleń on line. Obejmują one spektrum tematów dotyczących nowoczesnej higieny jamy ustnej. Kompendium wiedzy dostępne jest na oficjalnej stronie  olimpiady - www.olimpiadahigienistek.pl

Olimpiada to nie tylko szansa na poszerzenie wiedzy teoretycznej ale także na doskonalenie umiejętności praktycznych. Dla osób kształcących się to także szansa na lepsze przygotowanie do państwowego egzaminu zawodowego. Z pewnością udział w wydarzeniu, szczególnie w etapie finałowym, dostarcza uczestnikom prawdziwej satysfakcji oraz bycia w gronie najlepszych w kraju.

Udział w Olimpiadzie jest dobrowolny i bezpłatny. Przypominamy jego etapy.
•    Rejestracja uczestników odbywa się za pośrednictwem strony www.olimpiadahigienistek.pl i trwa do 15 marca, 2018 r., włącznie.
•    I etap olimpiady kończy się również 15 marca, 2018 r. Jest nim test wiedzy, w formie on-line, w postaci 40 pytań jednokrotnego wyboru. Można do niego podejść tylko jeden raz. Osoby, które uzyskają minimum 60% poprawnych odpowiedzi przechodzą do II etapu.
•    II etap olimpiady odbędzie się  6 kwietnia, 2018 r. i również będzie miał charakter testu on-line, składającego się z 40 pytań jednokrotnego wyboru. Godziny otwarcia oraz zamknięcia II stopnia zostaną opublikowane na tydzień przed egzaminem. Do III etapu olimpiady kwalifikację otrzyma 24 uczestników (12 z grupy higienistek pracujących oraz 12 z grupy uczących sie), którzy udzielają co najmniej 70% poprawnych odpowiedzi w najkrótszym czasie.
•    III etap, finałowy, odbędzie się w dniach 25-26 maja, 2018 roku, w Iławie, w trakcie II Kongresu Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej. Finał będzie 2-stopniowy i złożą się na niego egzamin teoretyczny oraz praktyczny. Część teoretyczna wyłoni 12 uczestników (6 osób z każdej z grup), którzy przystąpią do końcowego egzaminu praktycznego. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się 26 maja, 2018 r.
Za merytoryczny poziom olimpiady odpowiedzialny jest Komitet Naukowy Olimpiady w składzie:
•    Przewodniczący - dyp. hig. stom. Anita Walczak
•    Zastępca przewodniczącego – dr n. med. Maciej Nowak
•    Kierownik Organizacyjny – dr n. med. Tomasz Maria Kercz
•    Sekretarz Naukowy – dr n. med. Tomasz Dzieniakowski
•    Sekretarz Naukowy – mgr lic. hig. stom. Karolina Kopciewicz – Kozicka

Nadzór nad organizacją oraz przebiegiem wydarzenia sprawuje Komitet Organizacyjny Olimpiady w składzie:
•    Joanna Stępień,
•    Laura Latuszek,
•    Magdalena Berezowska.

Organizatorami IV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Higieny Stomatologicznej jest Polska Akademia Profilaktyki Stomatologicznej wraz z Instytutem Blend-a-Med Oral-B.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij