Za nami pierwszy rok działalności PAPS. Przedstawiciele Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej wzięli udział w tym czasie w wielu wydarzeniach. Przeczytaj więcej -->

Za nami pierwszy, obfitujący w szkolenia, kongresy i eventy, rok działalności Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej. Niewątpliwie największym wydarzeniem był I Kongres PAPS w Iławie, który zgromadził prawie 250 uczestników. Wśród wykładowców znaleźli się profesorowie: Małgorzata i Jan Pietruscy oraz mieszkająca we Włoszech Magda Mensi. Wydarzenie okazało się sukcesem – frekwencyjnym, organizacyjnym i merytorycznym. II Kongres PAPS odbędzie się w dniach 25-26 maja 2018 roku.

Pierwszy rok działalności Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej minął pod hasłem edukacji. Pojawiła się oferta szkoleń i kursów, w ramach której można pozszerzyć wiedzę z zakresu: ortodoncji, wybielania, nowoczesnego protokołu higieny oraz opieki nad pacjentami z chorobami ogólnymi rzutującymi na zmiany w jamie ustnej. Jednym z takich szkoleń jest Curriculum PAPS, które w tym roku ukończyło zaledwie 13 higienistek z Polski. W trakcie trzech dwudniowych zjazdów kursantki przyswoiły dużą ilość wiedzy merytorycznej oraz praktycznej.

W dniach 8-9 grudnia po raz trzeci odbyła się konferencja lekarzy implantologów „Meet the Master” i I Światowy Kongres Masters of Oral Implantology, w którym uczestniczyli specjaliści z całego świata. Byliśmy tam organizatorem sesji specjalnej dla higienistek stomatologicznych.

Jednym z celów Stowarzyszenia jest budowanie świadomości pacjentów w kwestii prawidłowej higieny jamy ustnej oraz promowanie zawodu higienistki stomatologicznej w społeczeństwie. Na plaży w Sopocie 20 sierpnia zorganizowaliśmy happening „Nie ma wakacji od mycia zębów”, w którym uczestniczyło blisko 20 higienistek i higienistów. Przez cały dzień plażowicze mieli możliwość skorzystania z porad i instruktaży prawidłowej higieny jamy ustnej. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Członkowie PAPS brali również udział w Senioralich, gdzie przekazywali wiedzę o higienie osobom starszym.

Wraz z początkiem roku ruszył 3-letni projekt edukacyjny skierowany do nauczycieli oraz uczniów szkół podstawowych, którego jesteśmy partnerem. „Niesamowity Świat Higieny Jamy Ustnej” to program mający na celu zwiększenie świadomości stomatologicznej. W ciągu trzech lat higienistki dotrą do wszystkich szkół podstawowych na terenie kraju.

Jesteśmy również organizatorem trwającej obecnie, posiadającej rozbudowany program Olimpiady Higienistek. Po raz pierwszy swoją wiedzę będą mogły sprawdzić zarówno osoby uczące się, jak i te z doświadczeniem zawodowym. Spośród wszystkich uczestników na podstawie 2-etapowego egzaminu zostaną wyłonieni 24 uczestnicy, których zaprosimy na ostatni, finałowy etap do Iławy. Wartość nagród w tegorocznej edycji Olimpiady przekracza wartość 20.000 zł. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Mijający rok obfitował w wiele wrażeń i możliwości zdobycia dużej dawki wiedzy. Jednak przede wszystkim pamiętamy o naszych nowych członkach, którzy wspierają nasze idee, cele i plany. Mamy nadzieję, że Nowy Rok będzie równie obfity w wydarzenia, jak poprzedni i pozwoli zrzeszyć jeszcze większą ilość higienistek.

Dziękujemy za to, że jesteście z nami!                                      

Z wyrazami szacunku,
                                        Zarząd PAPS

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij