Pracownicy gabinetu stomatologicznego biorą na siebie całą odpowiedzialność za życie i zdrowie pacjentów. Ważne jest oczywiście wykonywanie zabiegów medycznych zgodnie z etyką lekarską, niemniej jednak nie należy pomijać warunków i zasad higieny.

Choć wydawać by się mogło, że pojęcie dezynfekcji i sterylizacji nie powinno być nam obce, bywa zupełnie inaczej. Można pokusić się wręcz o stwierdzenie, że większość gabinetów stomatologicznych zaniedbuje zasady sterylizacji końcówek stomatologicznych, ograniczając się jedynie do ich dezynfekcji powierzchniowej, a tym samym bagatelizując zagrożenie wynikające z takiego postępowania.
Pamiętać należy o tym, że pojęcia „dezynfekcji” i „sterylizacji” nie odnoszą się tylko do instrumentarium stomatologicznego, obejmują także postępowanie z końcówkami stomatologicznymi. (…)

Ciąg dalszy artykułu dostępny w numerze 4/2016 "Asysty dentystycznej" w dziale Temat numeru.


 autorzy: mgr lic. tech. dent. dypl. hig. stom. Agnieszka Czarnota-Nastały

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij