Za nami kolejna edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy z Higieny Stomatologicznej i Promocji Zdrowia Jamy Ustnej. Laureatką olimpiady została Izabela Dudicz, słuchaczka TEB Edukacja w Białymstoku.

W miniony weekend, 8-9 kwietnia 2017 r., w Łodzi, odbył się finał III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy z Higieny Stomatologicznej i Promocji Zdrowia Jamy Ustnej. 19 finalistek wyłonionych zostało w wyniku dwuetapowej rywalizacji teoretycznej. Finał olimpiady rozpoczął się sprawdzianem teoretycznym, który wytypował 9 osób zmagających się w działaniach praktycznych. Etap ten obejmował sprawdzian umiejętności z zakresu profilaktyki i instruktażu, przeprowadzenia zabiegów higienizacji, ergonomii, praktycznej wiedzy anatomicznej oraz udzielania pierwszej pomocy. Większość uczestników części praktycznej podkreślało, że sprawdzian umiejętności dotyczył tego, z czym na co dzień spotyka się w gabinecie higienistka stomatologiczna. Miał zatem charakter bardzo praktyczny i sprawdzający konkretne oraz wymierne umiejętności. „Udzielanie pierwszej pomocy, szczególnie małemu pacjentowi, było bardzo stresujące, ale wiem, że to wiedza bardzo potrzebna, kiedy pracuje się w gabinecie stomatologicznym. Dobrze było to poćwiczyć. To ważne dla mnie doświadczenie.” powiedziała pani Magdalena Jadacka, uczestniczka etapu finałowego.

Pierwsze miejsce w III Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy z Higieny Stomatologicznej i Promocji Zdrowia Jamy Ustnej zajęła Izabela Dudicz, reprezentująca TEB Edukacja w Białymstoku. - To świetne uczucie zostać laureatką. Mam nadzieję, że nadal będę się rozwijała w tym zawodzie. Takie mam marzenia - powiedziała  po ogłoszeniu wyników. Drugie miejsce wywalczyła Patrycja Andruszkiewicz, kształcąca się w Plus Edukacja we Wrocławiu. Trzecie miejsce przypadło Magdalenie Jadackiej, z Policealnej Warszawskiej Szkoły Medycznej w Warszawie. Na uwagę zasługuje fakt, iż poziom laureatek był bardzo wyrównany i różnica w sumie zebranych punktów była niewielka. To podkreśla wysoki poziom przygotowania uczestniczek finału olimpiady, zarówno teoretycznego, jak i praktycznego. 

Za merytoryczną wartość olimpiady odpowiedzialny był Komitet Naukowy w składzie: dr n. zdr. Danuta Kaczmarska, lic. hig. stom. mgr  Karolina Kopciewicz – Kozicka, dr n. med. Tomasz Dzieniakowski, dr n. med. Tomasz Maria Kercz, dr n. med. Maciej Nowak.

Tegoroczna edycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. W sumie przystąpiło do niej 420  słuchaczy, dwukrotnie więcej niż w poprzedniej edycji, co na ogólną sumę około 4000 kształcących się higienistek stanowi obiecujący procent. Wzrosła również ilość szkół, które zainteresowały się wydarzeniem oraz zachęcały swoje słuchaczki do przystąpienia do poszczególnych etapów olimpiady.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij