Rusza ogólnopolska akcja bezpłatnych badań w Strefach Zdrowia Colgate®

Marka Colgate®, światowy ekspert w dziedzinie zdrowia i higieny jamy ustnej, rozpoczyna ogólnopolską akcję „2 MINUTY mają znaczenie” - zachęcając do holistycznego spojrzenia na własne zdrowie przekonuje, że prawidłowe szczotkowanie zębów to inwestycja w kondycję całego organizmu. Od 3 marca do
9 kwietnia br., w 55 lokalizacjach wybranych miast w całej Polsce, pojawią się specjalne Strefy Zdrowia Colgate®, w których w zaledwie 2 minuty będzie można bezpłatnie zbadać ogólny stan swojego zdrowia, dodatkowo korzystając z konsultacji dietetycznych. Akcja, zorganizowana podczas Międzynarodowego Miesiąca Zdrowia Jamy Ustnej, jest odpowiedzią na alarmujące statystyki dotyczące szczotkowania zębów.

Wydawać by się mogło, że w czasach, gdy zdrowy, piękny uśmiech stał się jednym z najbardziej pożądanych „elementów” naszego wyglądu, wiedza na temat tego, ile czasu należy poświęcać na szczotkowanie zębów, powinna być równie powszechna. Światowa Organizacja Zdrowia rekomenduje by były to minimum2 minuty, dentyści zalecają by ten minimalny czas wydłużyć nawet do 3 minut. Niestety, dane są alarmujące: przeciętny Europejczyk na szczotkowanie zębów poświęca średnio tylko 45 sekund! Tymczasem nawet w ciągu pełnej pierwszej minuty szczotkowania usuwane jest zaledwie 27% płytki bakteryjnej!

Co można zrobić dla zdrowia w 2 minuty?
Czy zatem 2 minuty to dużo? Jak zawsze, ocena zależy od przyjętej perspektywy. Choćby takiej, że poświęcenie 2 minut na prawidłowe szczotkowanie zębów może ustrzec od komplikacji zdrowotnych nie tylko w obrębie jamy ustnej, ale także całego organizmu. Biorąc pod uwagę, że codziennie przeznaczamy na wiele innych, często błahych czynności, znacznie więcej niż 2 minuty, to ten „wysiłek” wydaje się zaskakująco niewielki, ogromnie jednak ważny.

Koncepcja Strefy Zdrowia Colgate® oparta jest na założeniu, by właśnie czas 2 minut wykorzystać z jak największą korzyścią dla kondycji całego organizmu. Kiedy zbyt krótko myjemy zęby, czujemy się bardziej świeżo i ulegamy złudnemu wrażeniu, że są „czyste”. Podobnie może być z innymi obserwacjami dotyczącymi naszego organizmu. Wizyta w Strefie Zdrowia Colgate® i zaledwie 2-minutowe badanie, pozwoli uzyskać wymierne podstawy do tego, by ocenić np. czy rzeczywiście potrzebujemy diety, a jeśli tak, to jakiej, czy zachowane są proporcje między masą mięśniową, kostną i tłuszczem w naszym organizmie lub jaki jest nasz wiek metaboliczny.

Jak skorzystać ze Stref Zdrowia Colgate®
Aby skorzystać z bezpłatnych badań wystarczy kupić dowolny wariant pasty Colgate Total®.
To z pewnością dobra okazja, aby wypróbować pastę Colgate Total® Widoczne działanie,
w której wykorzystana została unikalna technologia zmieniająca kolor piany w miarę upływu czasu szczotkowania. Zakupu należy dokonać u jednego z partnerów akcji, tj. Hebe, Drogerie Natura, Super-Pharm, Tesco, Carrefour lub E.Leclerc, a następnie udać się do Stefy Zdrowia Colgate®, gdzie podczas dwuminutowej kontroli stanu zdrowia konsultanci sprawdzą:
•    Ciśnienie tętnicze krwi
•    Wagę w kilogramach
•    Zawartość tkanki tłuszczowej w procentach
•    Ilość zatrzymanych płynów metabolicznych
•    Wskaźnik BMI
•    Wskaźnik podstawowej przemiany materii (PPM)
•    Wiek metaboliczny organizmu.

Już z wynikami badań będzie można na miejscu skorzystać również z indywidualnych porad wykwalifikowanego dietetyka, który pomoże zinterpretować wyniki badania i doradzi podjęcie ewentualnych kroków dla zachowania jak najlepszej kondycji organizmu i zgrabnej sylwetki.
Każda z osób korzystających z badania otrzyma także specjalną „Książeczkę ZDROWIA”, w której będzie mogła zapisać swoje aktualne i przyszłe wyniki, a także znaleźć wiele ciekawych porad
i informacji odnoszących się zarówno do badania, jak i pielęgnacji zdrowia jamy ustnej, zwłaszcza szczotkowania zębów. 

Dodatkowo, w ramach kampanii „2 MINUTY mają znaczenie”, każdy chętny będzie mógł wziąć udział w konkursach, które podczas Miesiąca Zdrowia Jamy Ustnej prowadzone będą w Radiu RMF FM oraz na stronie www.rmf.pl odpowiadając na pytanie „Co jeszcze możesz zrobić dla swojego zdrowia w 2 minuty?”.  
Listę lokalizacji i terminy w poszczególnych miastach można znaleźć na stronie www.colgate2minuty.pl. Akcja potrwa od 3 marca do 9 kwietnia 2017 roku.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij