Mądrze dbaj o higienę jamy ustnej razem z marką Philips Sonicare w ramach tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej.

Realizując misję, która polega na podnoszeniu jakości ludzkiego życia poprzez istotne innowacje, spółka Royal Philips połączyła siły ze Światową Federacją Dentystyczną (FDI), by uczcić obchody Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej (WOHD) i uświadomić ludziom, jak istotna jest właściwa higiena jamy ustnej.

Zdrowie jamy ustnej oznacza sprawność i dobrą kondycję wszystkich jej elementów. Dzięki zdrowej jamie ustnej możemy swobodnie mówić, uśmiechać się, czuć smak i dotyk, a także przeżuwać,  połykać oraz wyrażać szereg emocji bez odczuwania przy tym bólu i dyskomfortu.

Bez względu na to, czy masz 5, 25, 65 czy 85 lat - higiena jamy ustnej ma ogromne znaczenie dla twojego samopoczucia i ogólnego stanu zdrowia.

Philips Sonicare to marka sonicznych szczoteczek do zębów najczęściej polecana przez stomatologów, której przyświeca cel wspierania konsumentów w walce o zdrowie jamy ustnej. Podczas tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej marka Philips Sonicare udzieli konsumentom najskuteczniejszych porad i wskazówek, jak istotne jest rozsądne podejście do higieny jamy ustnej, zębów oraz dziąseł i zachęci do wyrabiania odpowiednich nawyków. Z chorobami jamy ustnej zmaga się 3,9 mld ludzi na całym świecie , a nieleczona próchnica zębów dotyka prawie połowy światowej populacji (44%). Właśnie dlatego Philips Sonicare zachęca wszystkich konsumentów – od najmłodszych po najstarszych – do profilaktyki i higieny na każdym etapie życia.

„Mamy nadzieję, że tegoroczny Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej stanie się dla ludzi impulsem do dokonywania rozsądnych wyborów w kwestii pielęgnacji jamy ustnej i zachęci ich do poświęcania codziennej pielęgnacji więcej uwagi. Propagowanie szczytnej akcji rozpoczynamy podczas Międzynarodowych Targów Stomatologicznych Krakdent 2017 w Krakowie, podczas których prowadzony będzie panel dyskusyjny dla lekarzy dentystów- praktyków pod hasłem: „Zdrowa jama ustna zdrowy organizm”. Zdajemy sobie sprawę z ważnej roli jaką odgrywają higienistki dentystyczne i dla nich również przewidzieliśmy wykład poruszajacy tę tematykę. Ponadto planujemy organizację szeregu lokalnych incijatyw w wybranych gabinetach i klinikach stomatologicznych mających na celu uświadomienie wagi higieny jamy ustnej wśród pacjentów. We współpracy z Polskim Towarzystwem Studentów Stomatologii bierzemy udział w przedsięwzieciach promujących profilaktykę dentystyczną, które organizowane będą w kilku miastach w Polsce na terenie galerii handlowych, Konsumenci oprócz instruktażu i bezpłatnego przeglądu otrzymają również materiały edukacyjne. Akcja ma na celu uświadomienie konsumentom, że powinni poddawać się regularnym przeglądom stomatologicznym i rozwijać zdrowe nawyki, by cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem przez długi czas” - mówi Iza Rogulska, Communication Manager Philips Personal Health.

Z okazji tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej Światowa Federacja Dentystyczna (FDI) przygotowała kampanię pod hasłem „Live Mouth Smart” (Żyj rozsądnie – dbaj o zdrowie jamy ustnej), która ma zachęcić ludzi na całym świecie do dbania o higienę jamy ustnej, tak by mogli zachować piękny uśmiech przez długie lata – od dzieciństwa aż do późnej starości.
Aby uzyskać więcej informacji na temat produktów Philips Oral Healthcare odwiedź stronę internetową www.philips.pl/sonicare

Dodatkowe informacje na temat FDI oraz Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej są dostępne pod adresem: http://www.worldoralhealthday.org

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij