Znasz problem zaczerwienionych, krwawiących dziąseł? To objawy zapalenia dziąseł. Zapalenie jest odwracalne, ale po profesjonalnym oczyszczeniu zębów nie można zaniedbać higieny w domu.

Zapalenie dziąseł należy do częstych zmian w obrębie jamy ustnej. Jego objawy to przede wszystkim krwawiące, zaczerwienione dziąsła. - W większości przypadków zapalenie spowodowane jest zaleganiem płytki nazębnej na powierzchniach zębów bezpośrednio sąsiadujących z dziąsłami. Bakterie z płytki nazębnej produkują toksyny, które wywołują powyższe objawy – opowiada lekarz stomatolog, dr Michał Ganowicz. Zapalenie dziąseł jest odwracalne, w przeciwieństwie do zapalenia przyzębia, które zresztą często jest wynikiem nieleczonego zapalenia dziąseł, a więc to od pacjenta w dużej mierze zależy postęp choroby. Leczenie zapalenia dziąseł spowodowanego płytką nazębną wydaje się proste, wystarczy usunąć przyczynę, a więc pierwszą czynnością, którą powinien wykonać lekarz dentysta lub higienistka to profesjonalne oczyszczenie zębów. - Nawet najlepsza szczoteczka do zębów nie jest w stanie usunąć kamienia nazębnego. Natomiast później, to już tylko zadanie dla pacjenta, by utrzymać czystość zębów – dodaje dr Michał Ganowicz.

Niestety nie wszyscy potrafią prawidłowo szczotkować zęby, a szczoteczki manualne nie zawsze są wystarczające. Dlatego warto uciec się do nowoczesnych rozwiązań takich jak szczoteczki soniczne Philips Sonicare. - Wspomagane szczotkowanie doskonale sprawdza się w zapaleniu dziąseł. Szczoteczki soniczne mogą być jednym z narzędzi w leczeniu chorób dziąseł i przyzębia. Już po kliku tygodniach stosowania znacząco redukują ilość krwawiących miejsc na dziąsłach – potwierdza dr Michał Ganowicz.

Czym wyróżniają się szczoteczki soniczne Philips Sonicare? Przede wszystkim opierają się na innowacyjnej technologii sonicznej, która zapewnia intensywne i dynamiczne czyszczenie. Główka szczoteczki Philips Sonicare zamienia pastę do zębów w natleniony, delikatnie spieniony płyn i kieruje go w trudnodostępne dla zwykłej szczoteczki miejsca, czyli między zęby, na tylne powierzchnie zębów oraz miejsca wzdłuż linii dziąseł, gdzie gromadzi się płytka bakteryjna. Delikatniejszy nacisk na zęby i dziąsła niż w przypadku szczoteczki manualnej pozwala dłużej cieszyć się mocnymi i zdrowymi zębami i dziąsłami. Szczoteczka już po dwóch tygodniach poprawia się stan zdrowia dziąseł. Poza tym niektóre modele szczoteczek Philips Sonicare (FlexCare +, FlexCare Platinium oraz DiamondClean) mają program Gum Care. - Po wybraniu tej opcji, przez 2 minuty szczoteczka pracuje w standardowym trybie czyszczenia, a potem przez minutę delikatnie stymuluje dziąsła. Masaż dziąseł zwiększa ukrwienie, wpływając pozytywnie na ich stan – uważa dr Michał Ganowicz.

Korzyści dla zdrowia dziąseł przynosi także nitka wodna Philips Sonicare AirFloss, która również korzysta z technologii sonicznej. Kierując z dużą prędkością mieszaninę powietrza i mikrokropelek między zęby, AirFloss usuwa płytkę nazębną i osad bakteryjny. Pacjenci, którzy stosowali urządzenie AirFloss odczuli poprawę zdrowia dziąseł już po 2 tygodniach stosowania.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij