Podczas Dorocznego Światowego Kongresu Dentystycznego FDI w Poznaniu Colgate-Palmolive świętowało 25-lecie programu Radosny uśmiech, radosna przyszłość.

Poznań, 7 września 2016 r. – W dniu dzisiejszym firma Colgate-Palmolive świętuje 25-lecie swojego globalnego programu Radosny uśmiech, radosna przyszłość. Uroczystość ta, odbywająca się podczas Światowego Kongresu Dentystycznego FDI w Poznaniu, stanowi dla Colgate i ekspertów z całego świata doskonałą okazję, by przypomnieć o tym, jak ważna jest profilaktyka próchnicy. Firma Colgate-Palmolive zorganizowała specjalne szkoleniowe stoisko, na którym będzie edukować polskie dzieci na temat właściwej higieny jamy ustnej.

Edukacyjne działania na stoisku zainaugurują dr Patrick Hescot, prezes Światowej Federacji Dentystycznej (FDI), dr Marsha Butler, wiceprezes Oral Health and Professional Relations, Colgate-Palmolive oraz Wojciech Król, dyrektor generalny Colgate-Palmolive na region Europy Środkowo-Wschodniej.

Przez 25 lat międzynarodowy edukacyjny program Radosny uśmiech, radosna przyszłość (Bright Smiles, Bright Futures®) oferował najmłodszym pacjentom bezpłatne przeglądy dentystyczne, edukację prozdrowotną oraz pasty i szczoteczki do zębów. Dzięki długofalowej współpracy z władzami publicznymi, szkołami i społecznościami, z działaniami programu udało się dotrzeć do 850 milionów dzieci i ich rodzin na terenie 80 krajów.

Podczas Kongresu FDI, stoisko Colgate odwiedzi 300 uczniów z Poznania i okolic, aby wziąć udział w lekcjach na temat właściwej higieny jamy ustnej. Zajęcia te pozwolą na przyswojenie sobie przez nie zdrowych nawyków i zmniejszenie zagrożenia wystąpienia próchnicy w przyszłości. Według badania przeprowadzonego przez Colgate , 35% polskich dzieci między drugim a siódmym rokiem życia ma już wypełnienia, a 12% ma już nawet wyrwany ząb. Jak informują polscy rodzice, w 62% przypadków dzieci nie myją zębów wystarczająco długo.

- Edukowanie dzieci na temat właściwej higieny jamy ustnej to kluczowe zadanie programu Radosny uśmiech, radosna przyszłość. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że próchnica występuje pięć razy częściej, niż inne choroby przewlekłe dotykające dzieci, np. astma – mówi Marsha Butler wiceprezes Global Oral Health and Professional Relations, koordynator programu Radosny uśmiech, radosna przyszłość. - Cieszymy się z 25. jubileuszu naszej akcji i chcielibyśmy nieustannie rozszerzać jej zasięg – dodaje.

- Profilaktyka i edukacja są kluczem do zmniejszenia częstości występowania próchnicy na świecie – informuje dr Patrick Hescot, prezes Światowej Federacji Dentystycznej (FDI). – Współpraca z firmą Colgate jest dla nas ważna, gdyż realizowany przez firmę program pozwala pacjentom poznać dobre nawyki w zakresie higieny jamy ustnej od najmłodszych lat i dzięki temu, przyczynić się do ich zdrowego przyszłego życia.

O PROGRAMIE „RADOSNY UŚMIECH, RADOSNA PRZYSZŁOŚĆ”
Celem dotarcia do większej liczby dzieci z edukacją zdrowotną na temat zdrowia jamy ustnej, firma Colgate w 1991 roku rozpoczęła realizację programu „Radosny Uśmiech, Radosna Przyszłość”, edukując w pierwszym roku 25 000 dzieci w wieku szkolnym. Do tej pory  program objął zasięgiem łącznie ponad 850 milionów dzieci w ponad 80 krajach. W Stanach Zjednoczonych wielokrotnie nagradzana inicjatywa dociera do blisko dziewięciu na dziesięć przedszkolaków każdego roku, jak również do 3,5 miliona starszych dzieci w 50 stanach, wywołując zdrowe uśmiechy i pobudzając umysł.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij