Asysta Dentystyczna wydanie nr 2/2020
Asysta Dentystyczna wydanie nr 2/2020

Drodzy Czytelnicy!

Oddaję w Wasze ręce kolejne wydanie „Asysty Dentystycznej”, które różni się od poprzednich, bo też sytuacja, w której się znaleźliśmy, jest niecodzienna. Nikt z nas nie przewidywał, że z powodu koronawirusa zamknięte zostaną gabinety, szkoły, zakłady pracy. Nikt też nie potrafi przewidzieć, jak sytuacja będzie się rozwijać, jak będzie wyglądała nasza praca.

Na okładce bieżącego wydania znajduje się anonimowa osoba – poprzez nakaz zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych teraz wszyscy jesteśmy anonimowi. Wyjątkowa sytuacja skłoniła nas do zmiany konwencji wywiadu i okładki. Postanowiliśmy poprosić współpracujące z redakcją osoby, aby odniosły się do bieżących zdarzeń, opowiedziały, jak sobie radzą w dobie pandemii, jakie mają plany, co sądzą o przyszłości naszego zawodu. Wierzę, że odnajdziecie w ich wypowiedziach słowa otuchy, rady, wskazówki, ale przede wszystkim poczucie wspólnoty. Wszyscy mierzymy się z tymi samymi emocjami i obawami. W tej trudnej sytuacji warto się jednoczyć, razem budować środowisko higienistek i asystentek, wspierać się i wymieniać doświadczeniami. Wszystkim naszym czytelnikom i współpracownikom życzę przede wszystkim zdrowia i wytrwałości. Damy radę – niech przykładem będzie to wydanie, które udało się nam stworzyć w całości podczas pracy zdalnej.

Serdecznie zapraszam do lektury.

Michał Kluczkowski
redaktor naczelny

SYLWETKI ASYSTY DENTYSTYCZNEJ

Nasz zawód w czasie koronawirusa

TEMAT NUMERU

Rodzaje szczoteczek elektrycznych

PRACA Z PACJENTEM

Halitoza - przegląd piśmiennictwa

Znaczenie witamin dla narządu żucia

iTOP – indywidualny trening profilaktyki jamy ustnej

Znoszenie nadwrażliwości zębiny w praktyce stomatologicznej

Less waste w gabinecie stomatologicznym

Skuteczność metody infiltracji próchnicy początkowej żywicą Icon – przegląd piśmiennictwa

Egzamin w pigułce

Preparaty stosowane w biologicznym leczeniu miazgi – wodorotlenek wapnia. Materiał czasowy – fleczer

DENTAL NEWS

Dental news

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij